Wystawa zdjęć Zuzanny Kudzia

Zuzanna Kudzia
Źródło obrazu: Zuzanna Kudzia

Prace Zuzanny Kudzia cieszą się zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy zamieścić krótka notkę biograficzną o autorce wystawy, która będzie gościła w Frania Cafe do połowy czerwca.

Zuzanna Kudzia- aktualnie mieszka w Krakowie, pracuje w Jędrzejowie jako instruktor tańca nowoczesnego i współczesnego w Jędrzejowskim Stowarzyszeniu Tanecznym "EKS-tremum".

W 2023 ukończyła Szkołę Kreatywnej Fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych z tytułem Artysta Fotografik.

Interesuje się szczególnie fotografią portretową, fotografią modową oraz fotografią reporterską. Oprócz tego lubi eksperymentować próbując różnych technik fotograficznych.

Autorka wystawy dyplomowej Szkoły Kreatywnej Fotografii pt. "SYSTEM WSPÓŁCZESNY". Seria fotografii przedstawia taniec współczesny z punktu widzenia tancerzaZuzanna Kudzia

Świadomość ciała i umysłu, indywidualizm, wolność, zabawa formą i przestrzenią, ujście dla emocji oraz wyrażanie siebie poprzez ruch- to tylko niektóre jego składowe. Tancerz ruchem opowiada swoistą historię, tworzy swoje "ja", pozwala się zatrzymać i dać ujście momentom przyspieszenia i zwolnienia, skupia się uważnie i wrażliwie na ciele, które jest żywą materią, a nie maszyną bez wad. Pełna swoboda oraz dowolność ruchu jest siłą tego "systemu".