Jak prać kurtkę puchową ?

Pranie kurtki puchowej w pralni samoobsługowej w Krakowie.
Źródło obrazu: Frania Cafe

Dużo osób zadaje nam pytanie, jak wyprać kurtkę puchową. Kiedy pierzesz w domu często zdarza się, że po praniu kurtka nie wygląda tak jak wcześniej, nie jest już taka puszysta. Aby dobrze wyprać kurtkę, nie wystarczy zwykła domowa pralka, ale profesjonalna pralka i suszarka.

Wielkimi ciepłymi krokami zbliża się wiosna, pora schować nasze dające ciepło kurtki puchowe. Ale zanim je schowamy, to trzeba je wyprać, aby w następnym sezonie zimowym sięgnąć do szafy po czystą kurteczkę.

Prać ręcznie czy w pralce?

Dobrej jakości odzież puchowa to spory wydatek, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak ją prać, aby jej nie zniszczyć. My radzimy, by skorzystać z udogodnienia, jakim jest pralka, zwłaszcza, że coraz więcej nowszych pralek ma specjalistyczne programy do prania takiej odzieży. Bardzo ważne jest, aby korzystać z niskich temperatur poniżej 40 stopni Celsjusza i programu do rzeczy delikatnych. Oczywiście kierujemy się przy tym zaleceniami producenta na metce.
Bardzo ważne jest, aby zasunąć wszystkie suwaki i wywinąć kurtkę na lewą stronę - zabezpieczy to ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Większe zabrudzenia na rękawach czy na kołnierzu warto wcześniej przeczyścić delikatnie gąbeczką nasączoną preparatem do prania odzieży puchowej.
Elementem sprzyjającym zabezpieczeniu jakości naszej puchówki jest delikatne wirowanie. Pamiętaj, aby wirować 800 obrotów na minutę, dzięki czemu wypełnienie się nie zbije i nie uszkodzi, a jego właściwości nadal będą cieszyć właściciela kurteczki.

Pranie kurtki puchowej w pralni samoobsługowej w Krakowie

W czym prać kurtkę puchową ?

Odzież puchową należy prać w detergentach do tego przeznaczonych. Dodatkowym atutem niektórych środków do prania puchówek jest impregnat, który tworzy warstwę hydrofobową. Chroni ona przed przemakaniem naszej odzieży w deszczowe dni. Nie używaj proszku lub kapsułek, a tym bardziej płynów zmiękczających - powodują one zbicie i zlepianie się puchu, który pod ich wpływem traci swoje właściwości. Odpowiednie środki możecie nabyć we Frania Cafe.

Jak suszyć odzież puchową?

Wszystkie tekstylia z wypełnieniem puchowym można, a nawet powinno się suszyć w suszarkach bębnowych. Zapewnia to naszej puchowej odzieży super napowietrzenie wypełnienia puchowego. Dodatkowo dobrze jest wrzucić do suszarki parę piłeczek tenisowych. Rozbijają one i równomiernie rozłożą nam puch. Pamiętaj, aby suszyć puchówki suszarkach z chłodnym nawiewem. Gorące powietrze może zniszczyć strukturę puchu. Jeśli wybierasz się do naszej pralni samoobsługowej, musisz nastawić się, że aby dobrze wysuszyć kurtkę potrzebujesz od 40-60 minut suszenia w niskiej temperaturze.