Od Wawelu na Kazmierz

Tym razem Wasz przewodnik Frania Cafe opowie Wam o tym co zna najlepiej czyli o swoich sąsiadach. Planujecie udać się z z Wawelu na Kazimierz, to najkrótsza droga prowadzi przez ul. Stradomską. Co możecie tu zobaczyć ?


Zaczynamy zwiedzenie .

Kościół Bernardynów

Kościół Bernardynów

Powstał w latach 1659- 1680. Warto tu zajrzeć i zobaczyć przede wszystkim dużych rozmiarów obraz przedstawiający taniec śmierci. W jego centrum widzimy taneczne koło kobiet z różnych stanów, od cesarzowej po chłopkę, trzymających za ręce kościotrupy…

Kościół Bernardynów

Muzeum Flipperów

Muzeum Flipperów

Wspaniała kolekcja flipperów i gier video sięgająca lat 50-tych. Ponad 80 różnych gier na 300m2. W cenie biletu nie limitowana gra na wszystkich maszynach. Świetne miejsce na wypad z grupką znajomych, z drugą połówką czy z dzieciakami, po prostu miejsce dla każdego! Duży wybór gier, gry z lat 70-80 zapewnią Wam świetną rozrywkę. . Przy zakupie zdecydowanie polecam dopłacić i kupić bilet open bo w godzinę nie ma szans żeby obejść.

Coś dla ducha :

Galeria Sztuki Współczesnej ART ME ul. Stradomska 18

Art Me

Właścicielkami i założycielkami Galerii Sztuki ART ME są dwie siostry Iwona i Edyta Grzyb. W galerii można obejrzeć oraz kupić limitowaną serię prac Artystów w formie wydruków pod szkłem akrylowym.

Galeria znajduje się w centrum Krakowa niedaleko Wawelu przy ul. Stradomskiej 18, gdzie są prezentowane prace różnych artystów.

Na rynku sztuki Iwona i Edyta Grzyb działają od 2015 roku, od kiedy zajęły się promowaniem sztuki Edyty.

Jej prace można zobaczyć na wystawach na całym świecie oraz w formacie Limitowanej Edycji w galerii w Krakowie.

Art Me

Jak już jesteśmy przy pięknie to…

WOODLANS na ul. Stradomskiej 7

Woodlans Michał Napierała

To pracownia unikatowych drewnianych zegarków . Właściciel własnoręcznie wykonuje zegarki z drewna dębowego i działa z zegarmistrzowską precyzją. Z boku każdego drewnianego zegarka umieszcza kolejny numer oraz artystyczny podpis. Więc jeśli cenisz sobie unikatowy styl, lubisz klasykę w najlepszym wydaniu to musisz tu zajrzeć. A możemy jeszcze dodać ,że właściciel bardzo sympatyczny i otwarty ;)

no jak już jesteśmy przy zakupach to warto też zajrzeć do

Kacper Global ul. Stradomska 21

Kacper buty ul. Stradomska

Wyjątkowy sklep ze skórzanymi obuwiem. Znajdziecie tu niepowtarzalne fasony w różnych kolorach. Wszystkie buty produkowane są w Polsce z najwyższej jakości skóry. Nam najbardziej podobają się kolory butów. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak już się nakrążycie i zmęczycie na naszej ulicy. To warto się zatrzymać i trochę odpocząć w ..

Frania Cafe ;)

Frania Cafe na ul. Stradomskiej

Ciasto i kawa

Znajdziecie we Frani najlepszą kawę, bo właściciele kochają kawę i przykładają do jakości i sposobu jej parzenia duży nacisk. Do kawy domowe ciasta… lub jeśli zgłodnieliście Frania serwuje śniadania cały dzień.

Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, ponieważ w czasie jak relaksujecie się w części kawiarnianej, wasze pranie wiruje w naszych profesjonalnych pralkach. Dla tych bardziej zabieganych, jest też opcja, pozostawienia prania i odbierania czystego w dogodnym dla Was momencie.

Pizza Loft

Pizza loft na ul. Stradomskiej koło Frania Cafe

Tutaj naprawdę znajdziecie pizze inną niż wszystkie. Unikatowe ciasto i sos pomidorowy ! Mają bardzo różnorodne menu , tak że z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Wegetarianie, weganie, wielbiciele mięsa a nawet osoby, które chcą ograniczyć ilość spożywanego glutenu. Polecamy.

I jak Wam się podoba ulica Stradomska ?!

Podziel się ze znajomymi