Jakie błędy popełniamy podczas prania i jak ich uniknąć ?

pralnia
Źródło obrazu: canva

Czy zdarza się Wam wyjąć pranie z pralki i nie być zadowolonym z efektów ? jeśli tak to ten artykuł jest właśnie dla Was !

Najczęściej popełniane błędy, przy robieniu prania .

Frania Cafe radzi jak ich uniknąć


Podczas prania ubrań można popełnić wiele błędów, które mogą wpłynąć na jakość i trwałość tkanin oraz stan techniczny naszej pralki. Aby uniknąć takich problemów, warto znać kilka podstawowych zasad i wskazówek dotyczących prawidłowego prania. Oto niektóre z nich:


Sortuj ubrania według koloru, rodzaju tkaniny, stopnia zabrudzenia i temperatury prania. Sprawdź metki na ubraniach i postępuj zgodnie z instrukcjami. Dzięki temu unikniesz przenoszenia kolorów , uszkodzenia tkanin lub nieskutecznego prania. Szczegółowy artykuły na temat sortowania prania znajdziesz na naszej stronie, zachęcamy do lektury.


Gdy przeprowadzisz wstępną segregację prania, pamiętaj aby nie prać w pralce rzeczy, które wymagają ręcznego prania lub czyszczenia chemicznego. Takie tkaniny, jak jedwab, wełna, kaszmir czy skóra mogą być uszkodzone przez działanie wody, detergentu lub wirówki. Sprawdź metki na ubraniach i stosuj sie zaleceń producenta.


Bardzo ważną sprawą jest opróżnienie kieszeni, niejednokrotnie pozostawione drobne przedmioty w naszych kieszeniach potrafią uszkodzić nie tylko naszą odzież ale i pralkę, co wiąże się z większymi kosztami.


Nie przeładowuj pralki. Zbyt duża ilość ubrań w bębnie uniemożliwia ich swobodne poruszanie się i równomierne rozprowadzenie detergentu i wody. W efekcie ubrania nie są dobrze doprane i wypłukane, a pralka może ulec awarii. Pamiętaj, że wkład pralki większość producentów podaje jako mokry, co automatycznnie zmniejsza ilość załadunku.

Odpowiednia ilość wkładu prania

Przepełniony bęben pralki
Używaj odpowiedniej ilości detergentu i płynu do płukania tkanin. Nie stosuj ich w nadmiarze, ponieważ mogą pozostawiać plamy na ubraniach lub sprawiać, że tkaniny są sztywne i niewygodne. Postępuj zgodnie z wytycznymi podanymi przez producenta na opakowaniu.


Wybieraj odpowiedni program do prania w zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia tkanin. Nie używaj zbyt wysokiej temperatury lub zbyt długiego cyklu, ponieważ może to spowodować skurczenie lub spranie kolorów. Z drugiej strony nie używaj zbyt niskiej temperatury lub zbyt krótkiego programu ponieważ może to nie usunąć wszystkich zabrudzeń. Pamiętajmy, że racjonalny dobór temperatury długości programu jest eko,

To tylko niektóre z najczęstszych błędów podczas prania, których da się uniknąć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak dbać o swoje ubrania i zachować je w dobrym stanie, zapoznaj się z artykułami dostępnymi w naszym poradniku na stronie Pralnia samoobsługowa i przechowalnia bagażu Frania Cafe . Ale gdybyście mieli dylemat odnośnie poprawnego prania, zapraszamy do naszej pralni , na ulicy Stradomskiej 19 w Krakowie, obsługa chętnie doradzi i pomoże, zrobić pranie, a nawet zrobi to za ciebie gdy ty będziesz się delektować najlepszą kawą w mieście.