Jak prać by wyprać

Jak prać by wyprać?
Źródło obrazu: StockSnap z Pixabay

Ubrania najlepiej podzielić na 3 rodzaje: białe, kolorowe (lub jasne) i czarne (w tym ciemne odcienie, np. granatowe). Nie mieszamy rodzajów ze sobą, bo ubrania mogą zafarbować.

Segregowanie ubrań przed praniem

Ubrania najlepiej podzielić na 3 rodzaje: białe, kolorowe (lub jasne) i czarne (w tym ciemne odcienie, np. granatowe). Nie mieszamy rodzajów ze sobą, bo ubrania mogą zafarbować.

Następnie:

Sprawdź kieszenie spodni, bluz i koszul czy nie ma w nich np. pieniędzy lub chusteczek higienicznych. Wypranie czarnego ubrania z chusteczką spowoduje, że całe pranie będzie oblepione białymi drobinkami.

Zapinaj wszystkie zamki i guziki. Rozpięty suwak może pozaciągać odzież w trakcie prania.

Wywiń ubrania na lewą stronę.

Ubrania, które są narażone na uszkodzenia np. koronkowe staniki lub rajstopy pierz w specjalnych woreczkach do prania bielizny. Woreczki taki znajdziecie u nas, są do waszej dyspozycji.

Napełnianie bębna, czyli ile prania wkładać do pralki?

Bęben pralki zapełnia się z reguły do około 3/4 jego pojemności. Zostawienie wolnego miejsca pozwoli ubraniom swobodnie obracać się w czasie prania i zmniejszy zagniecenia.

Środek do prania ubrań: proszek, płyn

Detergent do prania najlepiej dobierać do koloru tkaniny i jej rodzaju. W naszej pralni dostępne są kapsułki. 1 kapsułka to odpowiednia ilość do 1 prania. Znajdziecie również u nas szeroki wybór płynów do płukania, tak by zapach odpowiadał Waszym gustom.

W jakiej temperaturze prać ubrania?

Uniwersalne normy temperatur, zapewniające bezpieczeństwo tkanin podczas prania to:

  1. 90 stopni Celsjusza – ręczniki, piżamy, dziecięce body,
  2. 60 stopni Celsjusza – obrusy, pościel, ubranka dla dzieci,
  3. 40 stopni Celsjusza - koszule, bawełniana bielizna, sukienki, materiały jeansowe, bluzy, spodnie, T-shirty, bluzki bawełniane,
  4. 30 stopni Celsjusza – materiały koronkowe, jedwabne i wełniane.

Wszystkie tajne znaki - krótka ściąga żeby w praniu nic nas nie zaskoczyło - poniżej.

Oznaczenie na metce czyszczenie i chlorowanie praniaOznaczenie na metce temperatura praniaOznaczenie na metce prasowanieOznaczenie na metce suszenie

Pamiętajcie że ekipa Frani to prawdziwy fachowcy - zawsze służymy pomocą ;)