Czy warto korzystać z suszarek bębnowych, i jak to prawidłowo robić ?

Kobieta w suszarce
Źródło obrazu: Frania cafe

Coraz bardziej popularnym urządzeniem to suszarka bębnowa, wiele osób jednak ma obawy co do ich korzystania. Głównym powodem tych obaw jest zniszczenie ubrań, wysokie zużycie energii oraz problemy z instalacją takiej suszarki. Dlatego mamy niezawodne rozwiązanie waszych wątpliwości, zapraszamy do Frania Cafe aby skorzystać z takiej suszarki i ocenić czy wasze obawy są słuszne.

Coraz bardziej popularnym urządzeniem to suszarka bębnowa, wiele osób jednak ma obawy co do ich korzystania. Głównym powodem tych obaw jest zniszczenie ubrań, wysokie zużycie energii oraz problemy z instalacją takiej suszarki.

Dlatego mamy niezawodne rozwiązanie waszych wątpliwości, zapraszamy do Frania Cafe aby skorzystać z takiej suszarki i ocenić czy wasze obawy są słuszne.


Dziś przedstawimy wam garść korzyści jakie płyną z korzystania suszarki mechanicznej do bielizny i parę porad jak z nich korzystać aby nie niszczyły naszej odzieży a pranie wyciągnięte z takiej suszarki było idealne.


Doświadczyliście pewnie niejednokrotnie jak intensywne słońce odbarwiło wasze pranie, a wilgotne powietrze w deszczowe dni nie pozwala wyschnąć waszemu praniu, a nawet pozostaje na nim efekt niemiłego zapachu. Dlatego jedną z niewątpliwych zalet jest fakt, że suszarka bębnowa zawsze nam wysuszy dokładnie pranie czy to będzie słoneczny czy deszczowy dzień.


Zrobiliśmy test miękkości ręczników, i porównaliśmy ręczniki wysuszone tradycyjna metoda oraz te w suszarce bębnowej. Efekt był zaskakujący, ręczniki suszone tradycyjnie były szorstkie zbite a w użytkowaniu nieprzyjemne w dotyku, czas ich suszenia trwał praktycznie dobę. Ręczniki wysuszone w suszarce bębnowej w Frania Cafe były miękkie, puszyste, przyjemnie pachniały i w użytkowaniu fajnie chłonęły wilgoć, czas suszenia wkładu jednej suszarki ręczników trwał 20 min. Zdecydowanie wygrała suszarka mechaniczna w Frania Cafe.


Jeśli oddawaliście do tej pory swoje puchowe kurtki do czyszczenia chemicznego aby uniknąć zbijania się pierza i nieestetycznych zacieków na jej powierzchni, to teraz zmienicie swoje podejście do prania puchówek. Nie powinniście się obawiać ich prać w pralkach wodnych wystarczy użyć odpowiedniego detergentu oraz specjalnego programu, a tajemnica idealnie wysuszonej kurtki puchowej jest nasza duża suszarka z piłeczkami w środku które rozbijają puch a spora przestrzeń w środku suszarki powoduje że puch jest napowietrzony i dobrze wysuszony nie gorącym powietrzem a mocnym nawiewem o letniej temperaturze, co powoduje, że puch się nie skurczy, a właściwości grzewcze nadal pozostaną. Pamiętajcie, że suszenie kurtki powinno się odbywać w suszarkach o dużym bębnie i mocnym nawiewie , niektóre domowe suszarki mogą ugotować kurtkę co sprawi że straci ona swoje właściwości. Dlatego zapraszamy was do Frania Cafe aby korzystać z naszych profesjonalnych suszarek, a na pewno wyjdziecie zadowoleni i wrócicie z kolejną partią suszenia.


Posiadacze czworonogów znają problem z wszędobylną sierścią. Pranie wodne nie do końca sobie skutecznie radzi z taką sierścią na odzieży, i nie pomaga dodatkowe płukanie. I tu wychodzi kolejna przewaga suszarki mechanicznej nad suszarką ręczna. Mocny nawiew podczas suszenia powoduje oderwanie się sierści które zostają wciągnięte do filtra i tam pozostają a my możemy nadal tulić się do naszych kochanych sierściuchów.

pies w walizce

Każdy z nas kojarzy, rozłożone i zajmujące pół mieszkania suszarki na bieliznę a na nich rozścielone starannie według zaleceń swetry, tak aby się nie na ciągły i nie odkształciły.W Frania Cafe nasze super suszarki mają tryb suszenia na zimnym powietrzu i już nie musisz, zagracać mieszkania dziwnymi konstrukcjami aby suszyć sweterki na płasko. Jest to szybka i skuteczna metoda przy której zaoszczędzisz czas i miejsce, a efekt jest naprawdę zjawiskowy.

tradycyjne suszenie prania

Wiele osób już przekonało się do korzystania z suszarki mechanicznej, ale ważne jest kilka zasad jakie trzeba zachować aby prawidłowo wysuszyć nasze pranie.

Sprawdź metki ubrań – przed umieszczeniem ubrań, tekstyliów domowych lub akcesoriów w suszarce, zawsze sprawdzaj zalecenia pielęgnacji umieszczone na metkach. Instrukcje producenta dotyczące suszenia są kluczowe! Niektóre materiały, jak jedwab, wełna czy delikatne, koronkowe tkaniny, mogą wymagać specjalnego traktowania i nie nadają się do suszenia w suszarce. Jeśli na etykiecie znajduje się symbol oznaczający zakaz suszenia w suszarce bębnowej – zrezygnuj z automatycznego suszenia. Nie warto eksperymentować.

Zadbaj o optymalne obciążenie – nie przeciążaj suszarki. Ubrania powinny mieć wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie krążyć w bębnie. Zbyt duża ilość ubrań może wydłużyć czas suszenia i negatywnie wpłynąć na jego jakość.

Ustal odpowiednią temperaturę i czas suszenia – w nowoczesnych suszarkach masz możliwość wyboru programu oraz temperatury i czasu suszenia. Dopasuj parametry suszenia do rodzaju tkanin, które wkładasz do bębna urządzenia. Wybierając czas suszenia, pamiętaj, że niektóre ubrania mogą schnąć szybciej niż inne. Najlepsze suszarki mają tryb automatyczny i wbudowane czujniki, które automatycznie zatrzymują proces suszenia, gdy ubrania są suche.

Wyjmuj ubrania od razu po zakończeniu cyklu suszenia – w ten sposób unikniesz zagnieceń i… obowiązku prasowania.

Przestrzeganie tych zasad pomoże Ci efektywnie i bezpiecznie suszyć ubrania i inne tekstylia w suszarce bębnowej. Jeśli jednak macie dylemat zapraszamy do Frania Cafe, doświadczona obsługa doradzi i pomoże.