Co warto zobaczyć na Starym Rynku w Krakowie według Frania Cafe

Wielu z naszych klientów ( zwłaszcza części pralniczej ) pyta nas co warto zobaczyć w Krakowie. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam kilka ciekawych, ale mniej oczywistych, miejsc w naszym mieście. Naszym zdaniem warto je zobaczyć. Dzisiaj zaczynamy od Rynku Głównego i jego okolic. Zaczynając wędrówkę na ul. Stradomskiej , po skorzystaniu oczywiście z usług naszej pralni samoobsługowej i zjedzeniu pysznego śniadania w Frania Cafe zapraszamy Was na wspólną wycieczkę. Zakładamy, że na Wawelu już byliście lub w innych przewodnikach już wszystko przeczytaliście. Omijamy Wawel i ruszamy dalej.

ZWIEDZANIE Starego Miasta w Krakowie:

Collegium Maius – Najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego –. Zwiedzimy tu zabytkowe wnętrza, które niegdyś służyły profesorom i studentom, skarbiec, pokoje profesorskie, mieszkanie związanego z uczelnią św. Jana Kantego czy aulę. Po zwiedzaniu można odpocząć w otwartym od końca kwietnia do końca października Ogrodzie Profesorskim.

Collegium Majus

Kościół Św. Kazimierza, zwany Kościołem Reformatów – jest to kościół godny polecenia.Zakonnicy opiekują się kościołem, a także podziemną kryptą cmentarną. To, co najciekawsze, kryje się właśnie w piwnicach: grota cechuje się specyficznym mikroklimatem, który wywołuje proces naturalnej mumifikacji zwłok. Katakumby stały się miejscem spoczynku dla kilku tysięcy zmarłych. Każdego roku w dniach 2 i 3 listopada można zwiedzać jego katakumby.

Kościół Reformatów w Krakowie

Muzeum Podziemia Rynku – ciekawa wystawa warta odwiedzenia, warto wybrać się z przewodnikiem. Bilety lepiej wcześniej zarezerwować, ponieważ muzeum cieszy się dość dużą popularnością.

Pałac Krzysztofory - Jest tam nowa wystawa „Kraków od początku bez końca”, która kompleksowo opowiada o Krakowie. Zakres tematów poruszanych na ekspozycji powoduje, że spodoba się ona odbiorcom w różnym wieku. Dlatego spokojnie możecie wybrać się tam z dziećmi.

Ogród Botaniczny – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego położony jest prawie w samym centrum Krakowa, 10 minut spacerem od Rynku Głównego . Jest najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce, funkcjonuje już prawie 250 lat. Warto również tam zajrzeć


JEDZENIE I PICIE

Frania Cafe ;) - pyszne śniadania polskie, angielskie, greckie, wegetariańskie i wiele innych, podawane przez cały dzień. A wieczorem wypić drinka o nazwie :

gdzie jest moja druga żółta skarpeta czy pranie wstępne….

Frania Cafe na ul. Stradomskiej

bar kawowy Rio - jedna z najstarszych kawiarni w Krakowie. Warto zobaczyć i samemu przekonać się czy czas się tam zatrzymał.

Feniks - jeśli chcesz zobaczyć jak bawili się ludzie w czasach PRL. Czerwone kanapy, obrusy, śledzik i wódeczka. Musisz koniecznie tu zajrzeć.

Feniks klub w stylu PRL

Pierwszy lokal na Stolarskiej po lewej stronie, idąc od Małego Rynku - to kultowy lokal prawdziwych krakusów. Warto wieczorem wpaść na wino lub drinka.

kawiarnia


Massolit – kawiarnia połączona z anglojęzyczną księgarnią. Do dyspozycji gości są szachownice.


Obwarzanki - to oczywiście obowiązkowa przekąska, sprzedawana w wielu miejscach na Rynku.

Metrum - Restobistro na dachu Akademi Muzycznej - Przychodzi się tutaj podziwiać piękną panoramę Krakowa, a przy okazji coś zjeść ;) To miejsce zagrało mniej więcej w połowie filmów kręconych w Krakowie.


ZAKUPY:

Koko World - ul. Starowiślna

Wszystkie ubrania szyte w Krakowie. Unikalne wzory, piękne kolory. Moda Fair Traid, każda kobieta coś tu znajdzie dla siebie.

Koko World

Stary Kleparz - to najstarsze targowisko w Krakowie, jego początki sięgają połowy XIV w. Znajdziecie tu szeroki wybór towarów lokalnych. Miejsce ma swój niepowtarzalny klimat i folklor.

Galeria ORA - ul. św. Anny 3, znajdziecie tu unikatową biżuterię, małe dzieła sztuki. Znowu coś dla kobiet ;) Ale jak męska część podróżuje sama to piękny prezent na pewno tam znajdziecie.

Polar Sport ul. Sienna 15 - jeśli chcecie zaopatrzyć się w sprzęt lub odzież górską, to musicie tu zajrzeć. Sklep z 30-letnią tradycją, profesjonalni doradcy. Sklep górski na najwyższym poziomie.

Polar Sport sklep górski w Krakowie