Jak robić pranie wakacyjnych akcesoriów tekstylnych ?

Wakacje rodzinne
Źródło obrazu: canva

W okresie letnim, produkujemy sporo prania, spowodowane jest to wysokimi temperaturami, które sprzyjają poceniu się. Ale nie tylko będziemy poruszać w tym artykule temat metod skutecznego i szybkiego odświeżenia naszej odzieży. W okresie letnim korzystamy z różnych materiałowych akcesoriów takich jak , namioty, śpiwory, parasole ogrodowe oraz kolejnym elementem są ręczniki i koce plażowe. Jak je prać ? postaramy sie odpowiedzieć na to pytanie

Jak robić pranie wakacyjnych akcesoriów tekstylnych ?


W okresie letnim, produkujemy sporo prania, spowodowane jest to wysokimi temperaturami, które sprzyjają poceniu się.

Ale nie tylko będziemy poruszać w tym artykule temat metod skutecznego i szybkiego odświeżenia naszej odzieży. W okresie letnim korzystamy z różnych materiałowych akcesoriów które w okresie zimowym zalegają nam w ciemnych zakamarkach , a gdy pojawią pierwsze promienie słońca chętnie wyciągamy i z nich korzystamy, mowa tutaj o namiotach, śpiworach , parasolach ogrodowych, kolejnym elementem są ręczniki i koce plażowe.

Poruszyliśmy ten temat ,ponieważ w tym okresie sporo osób przychodzi do naszej pralni na ul Stradomską 19 w Krakowie, i prosi o radę ja wykonać niecodzienne wakacyjne pranie.


Jak prać stroje kąpielowe ?


Może być zastanawiające dlaczego stroje kąpielowe powinny być szczególnie traktowane podczas prania?

Stroje kąpielowe wykonane są z cienkiego materiału zazwyczaj sztucznego, narażone są na działanie chloru z basenów oraz olejków i innych kremów do opalania. Aby pozbyć się chloru z takiego materiału wystarczy dobrze wypłukać w letniej wodzie natomiast zalecane jest korzystanie z płynów do płukania które neutralizują nieprzyjemny zapach chloru.

Trudniejszym tematem, są tłuste pozostałości po preparatach do opalania, najskuteczniejszym sposobem w tym przypadku jest wlać do prania miarkę płynu do mycia naczyń stołowych, i wtedy należy pamiętać o wybraniu delikatnego programu, aby uniknąć zbyt intensywnego pienienia się zawartości naszej pralki.


Jak prać namioty w pralce ?


Tak namioty można prać w pralce automatycznej. Ale aby to zrobić trzeba się trzymać kilku ważnych zasad.

Po pierwsze zabezpieczamy wszystkie elementu luzne troki zamki i metalowe dodatki o ile takie są.

Po drugie czyścimy ręcznie większe zabrudzenia z ziemi trawy, możemy użyć do tego delikatną szczoteczkę.

Po trzecie używamy delikatnych detergentów

Po czwarte nie wolno nam przeładować pralki, optymalna objętość to ¾ pralki, jeśli nie mieści się taki namiot w domowej pralce zaleca się skorzystanie z większych pralek dostępnych u nas w pralni Frania Cafe, wtedy będziecie mieli pewność dobrze zrobionego prania.

Po piąte, program z jakiego korzystamy musi być przeznaczony do delikatnego prania oraz na najniższej możliwej temperaturze 20-30 st Celsjusza

Po szóste, taki namiot musimy bardzo dobrze wysuszyć aby nam nie spleśniał i nie pojawił się nieprzyjemny zapach.Dla pewności zaleca się suszenie w suszarce bębnowej na zimnym powietrzu, proces jest krótszy niż suszenie na świeżym powietrzu i nie jesteśmy uzależnieni od pogody. Oczywiście aby skutecznie wysuszyć trzeba korzystać z dużych suszarek w których jest spory nawiew chłodnego powietrza, w pralni Frania Cafe proces suszenia namiotu 3 osobowego zajmuje od 20 do 30 min.

Namiot z psem


Jak prać poszycie parasola ogrodowego?


Dobrze wiemy że parasole ogrodowe narażone są na pyłki kwitnących drzew i kwiatów oraz kurz. Bardzo często, pojawiają się zielone naloty i wykwity spowodowane wilgocią.

Aby proces prania przyniósł oczekiwany rezultat, najpierw należy oczyścić ręcznie takie poszycie za pomocą szczotki oraz detergentu najlepiej do tapicerek.

Następnie takie poszycie można prać w pralce w temperaturze 40 st Celsjusza w programie delikatne.

Korzystaj z żelu do prania , proszek może się nie wypłukać. Używaj niewielkiej ilości detergentu aby unikną zapienienia się w pralce, ponieważ większość poszyć parasoli jest nieprzemakalna co powoduje napowietrzanie przy każdym obrocie a co za tym idzie pienienie się zawartości pralki. Wiruj na wolnych obrotach.Takie poszycie można zakładać na stelaż parasola wilgotny nie trzeba go suszyć.

Parasol ogrodowy


Pranie kocy i ręczników plażowych


Wydawać by się mogło, że jest to standardowy proces prania. Jednak zaleca sie po dokładnym wyrtrzepniu koca i ręczników z piasku wyprać je z dodatkowym płukaniem.

Nie zalecamy prania tekstyliów plażowych w domowych pralkach, o standardowych odpływach kanalizacyjnych, gdyż potrafią bardzo szybko się zapchać. Nie wszystkie pralnie chcą przyjmować takie pranie, Natomiast nasza krakowska pralnia Frania Cafe jest przystosowana do wykonywania prania o każdym rodzaju zabrudzenia.

ręcznik na plaży

Dlatego zapraszamy wszystkich do nas abyście robiąc wakacyjne pranie opowiedzieli nam o swoich wakacyjnych przygodach.